Business development manager- security solutions

Pro našeho klienta, systémového integrátora, hledáme kandidáty na pozici: BSDM- security solutions

 Náplň práce:

  • Rozvoj prodeje svěřených produktů společnosti
  • Příprava obchodní strategie a obchodního plánu pro svěřené produkty a služby
  • Pravidelné vyhodnocování plánu a postupu obchodních aktivit, identifikace rizikových oblastí, návrhy na zlepšení a jejich implementace
  • Aktivní kontakt se zákazníky, akvizice nových zákazníků, identifikace jejich potřeb, identifikace obchodních příležitostí
  • Aktivní kontakt s technologickými a obchodními partnery pro vybranou produktovou oblast, identifikace jejich potřeb, identifikace obchodních příležitostí, pochopení partnerského programu a snaha o jeho maximální využití
  • Navrhování vhodných řešení pro zákazníky ve spolupráci s interními konzultanty
  • Podpora obchodního týmu ve fázi přípravy nabídek a cenových návrhů, prezentací a vyjednávání
  • Zjišťování informací relevantních pro rozvoj a plánování obchodu - monitorování aktivit a vývoje produktů, monitorování trendů, monitorování činnosti konkurence
  • Účast na akcích na podporu prodeje, obchodní prezentace na seminářích a konferencích
  • Aktivní spolupráce s ostatními útvary společnosti, realizace interních seminářů pro svěřenou produktovou oblast a příprava interních podkladů pro podporu prodeje vybraných produktů a služeb ve spolupráci s ostatními obchodníky
  • Reporting

 Požadované znalosti a zkušenosti:

  • SŠ/VŠ vzdělání, ekonomický či IT směr výhodou
  • Minimálně 3 roky obchodní praxe v ICT společnosti poskytující služby, z toho min. 2 roky doložitelné praxe s prodejem řešení pro oblast Security solutions
  • Znalost technologických platform: CISCO, CheckPoint, Enterasys, Fortinet, Qualys, RSA, Symantec a další..
  • Technické znalosti na úrovni orientace v dané problematice
  • Základní povědomí o obchodním právu výhodou
  • Zájem o oblast informačních technologií, ochota učit se nové věci
  • Pokročilá znalost angličtiny úroveň B2
  • Řidičský průkaz skupiny B